Brazilian Zouk pamokos

Atgal

Brazilian Zouk pamokos

Braziliškas Zouk [ zūk ] - vienas sparčiausiai populiarėjančių porinių šokių pasaulyje. Šiame šokyje matomas braziliškas jausmingumas ir aistra, afrikietiškas laisvės pojūtis. Tai itin malonus šokis, kuris įtraukia, užburia, išlaisvina kūną, protą, sielą ir vaizduotę, visapusiškai lavina. Zouk šokį sudėtinga trumpai apibūdinti - jį reikia išbandyti ir grožėtis visomis spalvomis ir skoniais.

Zouk šokio šaknys slypi visiems žinomoje Lambadoje. Lambada buvo greitas, aistringas, itin populiarus porinis šokis ir muzikos stilius, XXa. 9 dešimtmetyje užkariavęs viso pasaulio simpatijas. Lambada buvo šokama ratu, išsiskyrė specifiniais klubų ir galvos judesiais. Deja XX a. pabaigoje Lambados šokio ir mizikos stiliaus populiarumas sumenko dėl keleto priežasčių - tai buvo labai greitas šokis, todėl buvo galima atlikti nedaug figūrų, šokėjai greitai pavargdavo, o pačią Lambados muziką nukonkuravo nauji iš Vakarų kultūros atėję ir klubuose išpopuliarėję pelningesni muzikos stiliai.

Lambados šokis buvo įaugusęs į brazilų kraują, tad kai jie išgirdo Karibų jūros prancūzakalbėse salose skambėjusią Zouk muziką, suvokė, jog ji puikiai tinka šokti jų mėgstamą šokį. Jie pasiskolino Zouk muzikos ritmą, sulėtino, suliejo su kitais braziliškais ritmais. Laikui bėgant išsiskyrė du šokio stiliai:

  • Lambazouk (labai artimas Lambadai šokio stilius, šokamas "quick-quick-slow" ritmu). Šio stiliaus židinys - Brazilijos miestas Porto Seguro, kuriame iki šiol vyksta lambazouk festivaliai ir kongresai.
  • Rio de Janeiro atsiradęs lėtesnis, plastiškesnis ir pabrėžiantis pirmąjį žingsnį "slow-quick-quick" šokamas stilius. Šiame stiliuje susilieja lambada ir kiti vietiniai Brazilijoje mėgstami šokiai - forro, bolero, samba de gafieira. Šis stilius išsiskirstė į daugybę smulkesnių atšakų, kurios atsirado dėl kitų muzikos stilių įtakos (R&B, Soul ir kt.).

Pastaraisiais metais ypač jaučiama contemporary, hip hop, jazz, baleto įtaka Zouk šokiui.

Brazilian Zouk - jaunas, veržlus, splavingas šokis, kurio bendruomenė visame pasaulyje sparčiai auga.

Registracija

 

Zouk šokio mokytojai: