Salsa pamokos

Atgal

Salsa pamokos

Salsa - turbūt geriausiai žinomas ir populiariausias socialinis šokis pasaulyje. Tai energingas, spalvingas, Lotynų Amerikos karščiu ir afrikietišku laisvės pojūčiu alsuojantis šokis. Salsa reiškia "padažą", tad šokių aikštelėje salseros puikų šokio skonį pajaučia komponuodami žingsnelius, muzikalumą, jausmingumą, improvizaciją, tad padažas kaskart gaunasi vis kitoks.

Salsos šokio ištakos - Karibų jūros baseino šalys: Kuba, Puerto Rikas. Manoma, jog salsa šokis atsirado apie 1920 m. Šis šokis sparčiai išplito Šiaurės Amerikos žemyne, o toliau užbūrė ir visą likusį pasaulį.

Kadangi kiekviena kultūra į šokį įneša tam tikrus pokyčius, išskiriami keli salsos stiliai:

  • Kubietiška salsa - paprastesnė, šokama nesilaikant linijos, labai žaisminga, nuotaikinga, energinga, artimiausia savo pirmtakams (Son, Guaguanco ir kt. kubietiškų šokių stilių). Šį stilių galima šokti ne tik poroje, bet ir ratu (rueda de casino);
  • Los Angeles (on1) - šokama linijoje, pritaikyta efektingiems show pasirodymams, joje išryškinamas pirmas žingsnis, daug akrobatinių ir kitų sudėtingų elementų.
  • New York (on2) - taip pat šokama linijoje, elegantiškesnė, išryškinamas partnerės grožis, daugiau dėmesio skiriama muzikalumui ir improvacijai nei techniškai sudėtingiems elementams ar akrobatikai. Muzikoje daug jazz, bliues elementų.

 

Salsos šokio mokytojai: